top of page
חיפוש
  • mibenedek

אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה

אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה. סרטן השד – גילוי מוקדם מציל חיים. הוא הציל את חיילפני שהעליתי את התמונה הזאת התעוררו בי קצת חששות אז חיפשתי חיזוקים ושלחתי אותה לכמה חברות. חלקן המליצו לי לחפש תמונה אחרת לקמפיין.

למרות זאת ידעתי שהתמונה הזאת מביעה בדיוק את המסר שאני רוצה להעביר.


צילום ואיפור: מיכל בנדק

אני מיכל בנדק ולפני 13 שנה, בגיל 32 חליתי בסרטן השד. אני כאן בזכות הגילוי המוקדם!!!

היום אני חיה באופטימיות, שמחה, תחושת נשיות ושלמות עם הגוף שלי, שבאמת עבר שמות.

זאת אני בתמונה.

בזכות הסרטן עשיתי שינויים רבים בחיי והיום אני עושה בדיוק מה שאני אוהבת.


אני מעודדת נשים לדאוג לבריאות שלהן ולהיבדק בכל גיל כדי שיוכלו להמשיך ליהנות מהחיים במלואם.


אני שואפת להראות לכל אישה את הצדדים היפים שבה, מלמדת נשים להיות שלמות ומאושרות בגופן, לא משנה מה עבר עליו, ומאמינה בכל ליבי שלתחושה הזאת יש השפעה על כל מישורי החיים שלנו.


אני מלמדת את כל מי שסביבי, שגם אחרי משבר קשה (מחלה או משבר חיים אחר), אפשר להתאושש ולהיות בריאים, אנרגטיים, חיוניים, סקסיים והכי חשוב להגשים חלומות!


אני מעודדת כל אשה לעוף על עצמה, להיות מה ומי שהיא רוצה להיות לא משנה מה אומרים או חושבים עליה.


אני מאמינה שהתמונה הזאת מעבירה את המסרים שלי בדיוק. מסכימיות?גילוי מוקדם


“אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה” – זה המשפט שתיאר באופן המדוייק ביותר את המזל שהיה לי כאשר גיליתי בעצמי ובזמן גוש סרטני בשד שלי, בהיותי רק בת 32, אמא לשני תינוקות ומניקה.


סרטן זאת חרא של מחלה, אין לי מילה טובה לומר עליה, אבל אם כבר היא מגיעה – עדיף לתפוס אותה כמה שיותר מוקדם, כי ההבדל בין גילוי מוקדם לגילוי מאוחר עלול להיות ההבדל בין חיים ומוות.


נפרדתי מחברות קרובות ואהובות שגילו בגיל מוקדם מידי, אבל מאוחר מידי.

היום הסטטיסטיקה עומדת על אחת משבע, כלומר אחת מכל שבע נשים תחלה בסרטן שד. כ-1300 נשים מתחת לגיל 50 חולות מידי שנה, שהן שליש ממספר החולות השנתי הכללי. אני הזדעזעתי מנתון זה.

למרות זאת, גיל הבדיקה שבסל הבריאות הינו 50 ומעלה.


לכן חשוב לי להעביר מסר, שנשים צריכות לקחת אחריות על חייהן ושכל אחת בכל גיל יכולה וחייבת להיבדק על ידי כירורג שד – זה בסל. כל אחת יכולה וחייבת להיבדק בעצמה – לא צריך לזה סל.

מאיזה גיל להתחיל להיבדק? אני אומרת מהגיל שאת היום!

אין למה לחכות, אפילו אם את מתחת לגיל שלושים ובוודאי שאם את מעל גיל שלושים.למה בעירום? המטרה היא לא פרובוקציה. בכלל לא.

מי שלא מכיר אותי, לפרנסתי אני צלמת פורטרטים, תדמית עסקית ומתמחה בצילומי נשיות ועירום אמנותי נשי.

התחלתי לצלם בניסיון לברוח מהשדים הפרטיים שלי שנקראים סרטן ומה שחולל לגוף שלי ולתחושת שנשיות שנפגעה.יש משהו מאוד חזק בצילום עירום, אפילו שהוא חלקי ומוסתר. את זה גיליתי כבר בסשן צילומי עירום הראשון שצילמתי, והאמונה הזאת מתחזקת מסשן לסשן שאני מצלמת אצלי בסטודיו. אני רואה שבעין רגישה ומקצועית יש בצילום עירום משהו מעצים, מחבר, נשי וכל אחת יכולה להביא את עצמה לא רק כמו שהיא, אלא גם כפי שהיא רוצה לראות את עצמה.

זה מה שאני עושה, אז נאה דורש נאה מקיים.


הקמפיין

בכל אוקטובר אני יוזמת, מפיקה ומצלמת את הקמפיין שלי “אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה” כל שנה באותו הקונספט (צילום נשי בלי חולצה וחזיה ועם חזה מוסתר) ובכל שנה הרכב שונה, כדי לעורר מודעות לגילוי מוקדם, לעודד נשים ללכת להיבדק ולעודד גברים לעודד את הנשים שלהם להיבדק.

בכל שנה אני מקבלת עשרות הודעות מנשים שמספרות לי שהן הלכו להיבדק בזכות הקמפיין. זאת הרוח שמתחת לכנפיי העשייה הזאת.


בסיומת הרגילה שלי אני שבה ואומרת: “אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה” זה לא סתם סלוגן יפה אלא מציאות חיי וחייהן של הרבה נשים שלא היו כאן אילו היו מתמהמהות.

אז עשו טובה, כבר היום תקבעי תור לכירורג שד או שלפחות תשימי לך תזכורת לקבוע מיד לאחר החג. אל תגידי שיש עוד זמן, שאת צעירה, שאת מניקה, שאת שומרת על אורח חיים בריא וזה לא יקרה לך. גם אני הייתי כל אלו וזה קרה לי.

ואתה, גבר – גם אתה יכול לתזכר אותה, הרי אתה בוודאי רוצה להזדקן יחד איתה.
אם המשפט הזה דיבר אותכן או אליכן, אתן יכולות להצטלם כל סוג של תמונה לשתף, לכתוב כמה מילים וכמובן לתייג אותי בפייסבוק.


תהיו בריאות.


שלכן,

מיכל בנדק  


249 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תנודות היופי של גיל ההתבגרות

בא לי לספר לכם על סשן מאתגר ונפלא שהיה לי. סשן שלמדתי ממנו המון. סשן לצילומים לאמא ובת מתבגרת. קצת מכל דבר- קצת לביחד ולקרבה שלהן וקצת לנערה, גם כדי לעבוד על דימוי גוף. המפגש התחיל כמובן באיפור. איפר

Comments


bottom of page